Бюджет на два місяці PDF Друк E-mail
21.01.2005 13:25

Із другої спроби Львівська міська рада таки прийняла бюджет міста Львова на 2005 рік.

Головний фінансовий документ міста затвердили в розмірі 667,1 млн. грн., що майже на 140 мільйонів гривень більше, ніж торік. Як і державний, міський бюджет наприкінці лютого – на початку березня очікує кардинальна правка, власне депутати вже визначили перелік питань, які розглянуть під час унесення змін.

– Порівняно з попереднім проектом, який депутати відправили на доопрацювання, дохідну частину бюджету збільшили на 6,3 млн. грн. Переважно завдяки збільшенню надходжень від податку на доходи фізичних осіб, місцевих зборів і надходжень від зовнішньої реклами, – повідомила під час розгляду бюджету заступник міського голови Львова Любов Максимович.

Додаткові надходження розподілили між соціальними галузями. На освіту додали ще мільйон гривень (на оздоровлення дітей і капітальні ремонти), на охорону здоров’я – теж мільйон гривень (ремонт обладнання та капітальні видатки), на культуру – 100 тисяч гривень, стільки ж депутати додали на впорядкування дитячих майданчиків, а також збільшили видатки ради на 100 тисяч.

Нагадаємо, що під час попереднього розгляду проекту бюджету депутати наголошували, що його дохідна частина є заниженою. Депутатська фракція “Наша Україна” запропонувала збільшити дохідну частину на 21,8 млн. грн., завдяки збільшенню надходжень від збору податку на доходи фізичних осіб, а також орендної плати за землю.

Зауважимо, що цьогоріч надходження від ринкового збору збільшено на 60%, в жодному іншому місцевому податку немає такого приросту. Саме щодо цієї статті доходів депутати сперечалися чи не найбільше. На думку низки народних обранців, цю статтю не вдасться виконати, оскільки ринкова торгівля в місті занепадає. Власне, самі ринки “перекваліфіковуються” на торгівельні центри. Щоправда, міський голова на цю проблему дивиться з оптимізмом:

– У Львові є 41 ринок. Якщо їхню роботу привести у відповідність із чинним законодавством і ліквідувати стихійну торгівлю, то ми нормально зберемо цей податок, – зазначив мер Львова Любомир Буняк під час обговорення бюджету.

Депутати погодилися, що ринковий збір потребує перегляду, й це питання вони розглянуть у березні, коли вноситимуть зміни до бюджету.

Водночас депутат Богдан Бедрило не погоджувався з пріоритетами цьогорічного бюджету:

– Програмі “вода” потрібно приділяти увагу, але ж не настільки. Нині її фінансують із трьох джерел: з кредиту Світового банку, міського бюджету та коштів підприємців, адже 2004 року “Львівводоканал” уже двічі підвищував тарифи на водопостачання. Натомість місто має проблеми, вирішення яких фінансують лише з міського бюджету, й коштів постійно не вистачає”.

Також, за словами Богдана Бедрила, надто велику увагу приділяють транспортним негараздам Львова. За його словами, оновлення на 100% АТП-1 – це вже занадто. “Ви назвіть мені ще одну галузь, яку б у нас було профінансовано на 100%, – зауважив депутат. – Нам потрібно повністю змінити пріоритети бюджету розвитку”.

Незважаючи на критику, депутати все ж таки, хоч і з двотижневим запізненням, проголосували за цей бюджет у цілому – “за” проголосували 58 депутатів. Щоправда, на міський бюджет, як і на Державний, чекають кардинальні зміни. В березні нардепи планують переглянути його та виділити кошти на відкриття музею національно-визвольних змагань, а також переглянути пункт про ринковий збір.

П'ятниця, 21 січня, 2005 року, № 10 (577)

 

Читайте також

 Лучшие заказать п0рно официальный сайт
 • 2009 року, № 39 (531)
  20 років тому ми продемонстрували колосальну самоорганізацію
 • 2009 року, № 0 (1576)
  Як намагаються усунути неугодних
 • 2009 року, № 51 (1584)
  Банк “Надра” ліквідують
 • 2010 року, № 9 (554)
  Ідеальний фільм для початку весни
 • 2010 року, № 9 (554)
  Короткометражка про Чорнобиль – номінант на “Оскар”
 • 2010 року, № 10 (555)
  Львівські студенти бунтують проти призначення Табачника
 • 2010 року, № 10 (555)
  Львівщина погрожує повстанням
 • 2010 року, № 16 (561)
  Влада блокує виїзд депутатів Львівщини на Київ
 • 2010 року, № 17 (562)
  Хроніка важких тижнів
 • 2010 року, № 43 (588)
  Напівзаконний рекет