Різдвяний подарунок від області PDF Друк E-mail
21.01.2005 13:09

Цьогоріч Різдвяні свята принесли мешканцям гірських сіл Новий Кропивник і Підбуж, що на Дрогобиччині, справжній подарунок від обласного керівництва.

Тепер лікувальні заклади цих населених пунктів мають нове медичне обладнання, яке дає змогу горянам лікуватися на такому ж рівні, як у престижних закладах великих міст. Левову частку витрат на це взяла на себе область.

Учора декілька львівських журналістів разом із першим заступником голови ЛОДА Богданом Матоличем, начальником головного управління охорони здоров’я ЛОДА Віктором Кімаковичем, районними керівниками та медиками побували у цих селах. Через брак часу в Підбужській лікарні затрималися не більш ніж на 10-15 хвилин. Проте головний лікар устиг показати сучасні офтальмологічні прилади. Тепер пацієнти лікарні, які скаржаться на поганий зір, отримали шанс якісно обстежитися й, за умови вдалої корекції, побачити наш прекрасний світ яскраво та чітко. До речі, “озброїлися” сучасною технікою не лише окулісти, а й інші фахівці зазначеного медичного закладу. Середня вартість апаратури, яку отримала лікарня в Підбужі, – 170 тисяч гривень.

А в Новому Кропивнику в просторому будинку до 15 лютого відчинить парадні двері нова амбулаторія, яку нещодавно збудували в цьому селі. Коли заклад почне працювати, селяни матимуть чим тішитися – тут усе устатковане новим обладнанням. Цей подарунок – для мешканців не лише Нового Кропивника, а й декількох інших сіл. Варто додати, що неподалік розташована курортна зона Східниця, в якій відпочиває багато людей. Тому лікарям, очевидно, не доведеться скаржитися на малу кількість пацієнтів і нудьгу в робочий час.

– Амбулаторія отримала в подарунок гінекологічне крісло, стоматологічне обладнання, шприци, різну апаратуру для медичних обстежень і навіть тумбочки та медичні столики, – розповів журналістам пан Кімакович. – Цей заклад буде повністю обладнано.

– До речі, обладнання вже привезли, воно на складі. Ми нарешті можемо переселитися з напіврозваленої аварійної поліклініки сюди, – своєю чергою зауважив головний лікар Дрогобицького району Валерій Воломарчук. – У нашій амбулаторії людям надаватимуть першу медичну допомогу, тут працюватиме навіть сімейний лікар.

Більше на медичну тематику читайте на сайті http://www.newsmedics.info/

А Богдан Матолич розповів, що одним із провідних напрямків пріоритетних галузей розвитку охорони здоров’я в області є розвиток сільської медицини. “На медичне обладнання витратили 90 тисяч гривень із коштів централізованого державного бюджету, – розповів він. – Амбулаторія допоможе вирішити чимало проблем у районі гірських сіл, надасть можливість діганостувати та фахово лікувати і місцевих мешканців, і курортників зі Східниці. Тому відкриття закладу буде визначною подією для мешканців цього регіону”.

П'ятниця, 21 січня, 2005 року, № 10 (577)