Ще одне вигнання торговців з ринку PDF Друк E-mail
31.01.2003 04:50

УЧОРА близько дев’ятої години ранку декілька десятків торговців з Галицького ринку відтіснили двох міліціонерів, які охороняли вхід, і відчинили браму за допомогою підібраного ключа. Увійшовши на територію, наперекір рішенням міської влади, вони демонстративно розгорнули торгівлю.

Продавці вважають, що закриття ринку було незаконним, оскільки не було розірвано договору оренди, який чинний до 2012 року. Вхід на ринок не був опломбованим, хоча й перебував під постійною охороною міліції. Продавці вважають, що міська влада не повинна була закривати ринок ще й тому, що досі триває суд, і лише він може винести остаточне рішення. Чергове засідання Львівського господарського суду у справі про закриття ринку відбулося позавчора, а наступне – заплановано на 4 лютого. Саме на ньому має бути розглянуто питання про розірвання угоди оренди із ТзОВ “Галицький ринок”.

Для підсилення ефекту продавці розгорнули плакати: “Ми Вас, Буняк, вибирали, ви нас – продали”, “Ринок відкритий”, “Депутати, будьте з народом!”.

За оцінкою правоохоронців, о 10 годині на території ринку перебувало близько 20 продавців, ще 65 продавців та працівників знаходилися біля його входу. Тут стояла у два ряди шеренга міліції, яка в конфлікти з продавцями спочатку не вступала. Згодом правоохоронцям вдалося витіснити торговців з території ринку, але ті начепили плакати на паркани і залишилися стояти біля входу.

При появі репортера “Газети” з десяток жінок навперебій намагалися повідомити про те, що їм наболіло на душі. “Хай Буняк прийде сюди поговорити з нами, – кричала одна жіночка. – А то він тільки вміє зустрічатися з людьми в палацах. Він каже, що не буде мером, коли відкриють Галицький базар”. А пані Галя емоційно додала, що “ми його вибрали, а він так людей вишвирнув. Ми не підемо торгувати на інші ринки, там всюди треба гроші платити”. Щоправда, скільки коштує місце на іншому ринку – ніхто достеменно не сказав. Діями працівників міліції люди також були вкрай обурені. “Міліція нас топче і захищає закони. А людина має свої закони, а прав не має. Бо ніхто людину не цінить. Вони (очевидно, влада – “Газета”) будуть робити іномарки, кликати інвесторів. Ми українці, чи хто?”, – вигукнула якась бабуся, яка гордо заявила, що вона зі села, викликавши цим регіт у присутніх.

У свою чергу, працівники міліції відмовилися коментувати цю подію, лише послалися на те, що вони виконують рішення суду.

Богдан Мазур, Львівська Газета, 31 січня 2003, №94