Ціну на дизпаливо врегульовано PDF Друк E-mail
31.01.2003 04:04

МІНІСТЕРСТВО аграрної політики і керівники нафтопереробних заводів провели переговори та підписали угоду про врегулювання ситуації на ринку пального до і під час весняних посівних робіт на селі. Як повідомив журналістів міністр аграрної політики Сергій Рижук, відповідно до умов угоди, ціни на дизпаливо до травня 2003 року буде збережено на рівні 1450-1550 грн. за тонну.

За словами Сергія Рижука, такий компроміс задовольняє і нафтопереробні заводи, і фермерів. До того ж, і міністерство пообіцяло не надавати пільги іншим учасникам ринку нафтопродуктів. Цю угоду міністр назвав “розумною й оптимальною для всіх сторін”, адже умови можна завжди змінити. Наприклад, при виникненні форс-мажорних обставин – скажімо, війни у Перській затоці чи різкого подорожчання або здешевлення нафти у світі. Тоді Мінагрополітики та керівники НПЗ зустрінуться ще раз і переглянуть умови договору.

За прогнозами Сергія Рижука, потреба українських аграріїв у дизельному паливі для цьогорічного засівання сільськогосподарських угідь сягає приблизно 880 тис. тонн. Тому Міністерство аграрної політики пропонує фермерам встигнути закупити пальне для посівних робіт у лютому.

Л.В., Львівська газета, 31 січня 2003 року, №94