США борються з українськими товарами PDF Друк E-mail
31.01.2011 03:55

СПОЛУЧЕНІ Штати Америки за час співпраці з Україною порушили проти неї 14 різноманітних антидемпінгових розслідувань, що є найвищим показником серед країн – торгових партнерів нашої держави. Про це повідомив на прес-конференції заступник держсекретаря Міністерства економіки і з питань європейської інтеграції Володимир Стеценко.

За його словами, з 90-х років проти України було порушено понад 100 антидемпінгових розслідувань. Зокрема, країни Азії, Тихоокеанського регіону, Африки, а також країни Латинської Америки за цей час почали понад 40 розслідувань, країни Євросоюзу, Центральної та Східної Європи – 30.

Серед східних партнерів України найбільше антидемпінгових розслідувань порушила Російська Федерація – 13, країни СНД – 7. Найменше “торгових претензій” до нашої держави має Канада, яка порушила лише 5 антидемпінгових розслідувань. Майже 70% антидемпінгових розслідувань проти України пов’язані з експортом металопродукції, 11% – товарів хімічної промисловості, 21% інших видів продукції.

За даними міністерства, нині проти України діє 51 антидемпінговий та спеціальний захід у 19-ти країнах світу. 72% загальної кількості заходів – це мито на українські товари, по 10% – квоти і зобов’язання і 8% – мінімальні ціни на продукцію з України. Заступник держсекретаря Мінекономіки відзначив, що впродовж останніх двох років через різноманітні антидемпінгові процеси Україна втратила понад 2 млрд. грн.

Володимир Стеценко також додав, що торік Україна втратила майже 40 млн. доларів США через запровадження Сполученими Штатами торгових санкцій за нібито нелегальне виробництво й експорт компакт-дисків. Ці санкції передбачали встановлення 100-відсоткового мита на імпорт значної групи товарів з України, переважно продуктів легкої промисловості та металургії. Ці санкції ще досі чинні, незважаючи на ухвалений українським парламентом спеціальний закон про боротьбу з CD-піратством, який, на думку американської сторони, є не зовсім досконалим. 28-29 січня у Вашингтоні на переговорах з американським урядом делегація Мінекономіки має намір знову порушити питання про скасування санкцій США проти української продукції за контрафактні CD-диски. За інформацією українського департаменту інтелектуальної власності, Києву досі не було надано доказів, що вона нелегально виробляє й експортує компакт-диски. Відтак українська сторона вважає, що питання скасування санкцій є не економічним, а політичним.

Василь Трухан, Львівська газета, 31 січня 2003 року, №94