Переможний звіт податкової PDF Друк E-mail
31.01.2003 13:16

Сергій Медведчук місце роботи змінювати не збирається

2002 РОКУ львівські податківці знову перевиконали план щодо залучень коштів у бюджет. Такими досягненнями хвалився вчора на прес-конференції начальник ДПА у Львівській області Сергій Медведчук. Попри всі політичні інсинуації і провокації, до зведеного бюджету області мобілізовано 1,707 млрд. грн. – на 114 млн. або 7,1% більше, ніж заплановано. Таким чином Львівщина умудрилася випередити за сумою зібраних податків Запорізьку й Одеську області, зайнявши почесне сьоме місце серед регіонів України.


Однак, “інсинуації”, як їх називає начальник львівської податкової, продовжуються. Вчора низка інтернет-ЗМІ повідомили про звільнення з посади начальника Закарпатської ДПА Геннадія Сухорученкова і дозволили собі знову припустити, що Сергій Медведчук нарешті залишить посаду начальника Львівської ДПА і займе аналогічне місце у Закарпатській. Трохи раніше Тарас Чорновіл в інтерв’ю агенції “Контекст-захід” сказав, що йому відомо, що, нібито, наказ про звільнення С.Медведчука вже підписано.

Мабуть, до таких публікацій Сергій Медведчук уже звик, тому на прохання прокоментувати ці повідомлення щиро розсміявся. “Мої колеги і підлеглі, звичайно ж, читають пресу. Й уявіть собі, вони так вам довіряють, що навіть моє найближче оточення вже не вірить, що я надалі працюватиму на Львівщині, – сказав він. – Я вже заявляв і знову заявляю: якщо моє керівництво не має інших планів, то я місце роботи міняти не збираюся”. Крім того, С.Медведчук закликав не вірити заявам таких депутатів, як Чорновіл, Тягнибок і Кендзьор, бо “це все – суцільна брехня”. На запитання, чи імпонує йому посада губернатора, пан Медведчук скромно відповів: “Я, напевно, відмовився б. Це для мене щось таке незрозуміле...”

І взагалі, Сергій Медведчук мало не благав журналістів усвідомити, що жодної політики у роботі державної податкової адміністрації немає. Все це злі язики. Щоправда, він не згадав, що попередня його прес-конференція восени минулого року була присвячена злісним неплатникам податків – депутатам-підприємцям від блоку “Наша Україна”. Очікування почути цього разу про те, як сплачують податки представники інших політичних партій, на жаль, не виправдалися. Згадували здебільшого знову про концерн “Орлан-Транс” та НПК “Галичина”. Кримінальна справа щодо концерну “Орлан-Транс-Краківець” триває. “Так виходить, що ми були праві”, – сказав С.Медведчук. За його словами, під час перевірки виявлено вже нові порушення на 2 млн. грн. Крім того, порушення зафіксовано і в “Орлан-Транс груп” у Києві.

Податківці звинувачують НПК “Галичина” у несплаті акцизного збору і подали претензій на 218 млн. грн. Суд визнав 139 млн. грн. Розгляд справи у вищих судових інстанціях триває. За твердженням Медведчука, перебіг цієї справи ніяк не змінився після виходу Петра Димінського (до обрання народним депутатом очолював наглядову раду АТ НПК “Галичина”) з фракції “Наша Україна” в парламенті.

Жодної політики немає й у справі з фірмами голови “Русского движения” Олександра Свистунова. “Ніколи податкова не переслідувала нікого за національними чи політичними ознаками, – сказав С.Медведчук. – Насправді в наше поле зору потрапили 11 фірм, засновником, директором чи бухгалтером яких є пан Свистунов. Займаються вони конвертаційною діяльністю, здебільшого незаконною”. Відтак у бюджет не потрапляють великі суми грошей. Щодо цих фірм порушено кримінальні справи, а Сергій Медведчук не виключає, що Олександра Свистунова притягнуть до кримінальної відповідальності.

Ігор Мартинів, Львівська газета, 31 січня 2003, №94