Покарання за невихованість PDF Друк E-mail
11.08.2006 10:58

У міській раді Львова нарешті відреагували на численні звернення-скарги пасажирів маршрутних таксі.

Найбільше люди скаржаться на водіїв, які порушують правила перевезення, зокрема, неетично поводяться з пасажирами та відмовляються перевозити тих, у кого є пільги. Тож міські держслужбовці втомилися слухали щоденні нарікання й вирішили вжити радикальних заходів, котрі могли б виправити становище.

В управлінні транспорту і зв’язку Львівської міської ради дійшли висновку, що водіїв-порушників слід карати строго – звільняти з роботи. Щоправда, потенційні порушники матимуть шанс виправитися: спершу тих водіїв, на яких пасажири ремствують найчастіше, викликатимуть на розмову до начальника міського управління транспорту і зв’язку Ігоря Собенка. За його словами, під час бесіди з водіями пан Собенко попереджатиме їх про неможливість повторення чогось схожого. Якщо та чи інша особа не візьме до уваги попередження, то може більше й не працювати водієм у громадському транспорті. Як це, зокрема, сталося з одним із водіїв “маршрутки” №25.

– Його звільнено з роботи. Також ми надіслали  в Асоціацію перевізників інформацію про неодноразові порушення цього водія, щоб й інші перевізники не брали його на роботу, – цитує Ігоря Собенка прес-служба Львівської міської ради.

Загалом із початку серпня в управління транспорту і зв’язку, куди й потрібно скеровувати скарги на недобросовісних шоферів, надійшло шість заяв на водіїв “маршруток” №№ 23, 45, 72 та 89. Пасажири скаржаться в них на хамське ставлення до них і небажання шоферів обслуговувати пільговиків.

Тим часом водії маршрутних таксі та пасажири по-різному сприйняли рішення управління транспорту і зв’язку. Шофери, що їх опитала “Газета”, одностайно заявляли, що це не вирішить проблеми, оскільки пасажирів пільгових категорій дуже багато, а їм уривається терпець щоденно перевозити таких осіб.

– Водіїв теж треба зрозуміти. Ми не можемо  працювати собі на збиток. Нам не відшкодовують повністю втрат від пільгових перевезень. А щодо некультурного поводження з пасажирами, то це вже залежить від кожного водія зокрема. Якщо він більш емоційний і невихований, то й поведінка, відповідно, така, – поділився з “Газетою” своїми міркуваннями Ігор К., водій “маршрутки” №97.

Олена Конашевич, пенсіонерка, колишня лікарка, розповіла “Газеті”, що користується “маршрутками” вкрай рідко – лише коли треба далеко їхати. А так намагається не робити цього часто, бо прикро через ставлення з боку водіїв.

– Практично всі вони, коли виймаєш посвідчення, відразу запитують: “А нащо нам ваше посвідчення? Не показуйте його і забирайтеся з “маршрутки”. Ми вас безкоштовно возити не будемо, треба платити”, – каже пані Олена. – Грубіянять страшенно, особливо молоді водії. Тому я стараюся не їздити, бо від цього хамства можна захворіти. Цілком схвалюю позицію міської ради – хамів треба звільняти, а на їхнє місце ставити солідних людей, які повинні знати про те, що пільговики не платять не тому, що не хочуть, а тому що дуже бідні. Більша частина пенсії йде на оплату комунальних послуг. А за що жити? Я мало не плакала нині, бо в хаті нічого їсти...

Сподобалося рішення управління транспорту і зв’язку й молодим пасажирам, котрі щоденно стають свідками неетичного поводження водіїв із пільговиками.

– Думаю, що це правильне рішення, оскільки якщо людина працює на роботі, що пов’язана з наданням будь-яких послуг і спілкуванням з іншими людьми, вона повинна поводитися з іншими так, як хотіла б, щоб поводилися з нею. Доволі неприємно чути, коли водій дозволяє собі кричати на пасажирів, зокрема літнього віку, мовляв, не заходьте в “маршрутку”, бо я вас однаково не повезу, їдьте тролейбусом... Навіть якщо він має вказівку від власного керівництва стосовно того, щоб не перевозити пасажирів-пільговиків, це можна робити значно коректніше або іноді, можливо, взагалі порушити цю вказівку, – зазначила “Газеті” Олеся, працівниця одного з рекламних агентств Львова.

– Я позитивно ставлюся до такого кроку міської влади. Добре було б повернути ті часи, коли водії львівських “маршруток” виходили на роботу в костюмах і краватках і ставилися до пасажирів культурно. Можливо, такий крок навчить водіїв культури спілкування з пасажирами, – вважає Ярослав, студент.

– Пільговиків як таких не має бути... Повинні бути платоспроможні громадяни! – переконаний молодий архітектор Андрій Моравський. – Щодо  звільнення водіїв, то це варто робити. Ідея непогана.

П'ятниця, 11 серпня, 2006 року, № 145 (952)