Нічні бомбометання тривають PDF Друк E-mail
25.12.2011 03:54

Війна в Іраку 13-Й ДЕНЬ

 

Північний напрямок

У неділю тривало бомбардування іракських міст Кіркук, Мосул і деяких інших. На півночі країни висадився американський десант, що готує аеропорти для літаків коаліції. Це повинно пришвидшити відкриття другого фронту в Іраку.

Південний напрямок

Найбільші бої розгорнуто і надалі на півдні Іраку. Як повідомив Euronews, в місті Басра війська Іраку не випускали його мешканців, зокрема чоловіків, примушуючи захищати місто від наступу сил коаліції. У неділю багатьом цивільним вдалося прорватися через оточення своїх співвітчизників. Американці спочатку обшукували іракців, побоюючись, що вони можуть бути камікадзе, проте потім змушені були відмовитися від цієї процедури через велику кількість утікачів. У боях під Басрою загинув один британський військовослужбовець.

Місто Ен-Неджеф оточила повітрянодесантна дивізія США, яка готується до вуличних боїв. Іракські ополченці роблять регулярні нальоти на підрозділи збройних сил США і становлять суттєву загрозу їх украй розтягнутим лініям постачання. Ен-Неджеф є священним містом для мусульман-шиїтів. На думку експертів, посилити опір американським військам спричинять збитки, завдані зосередженим там мусульманським святиням, отже, з боку Ірану очікують різкої реакції, адже більшість його населення – шиїти.

Американо-британські війська розпочали вчора бої проти загонів Республіканської гвардії Іраку на південь від міста Карбали. Як повідомило американське командування, було вбито, поранено і взято в полон близько 200 іракців.

Військові джерела США повідомили, що, аби подолати опір, до околиць міста Ен-Нассірія направляють 5 тисяч осіб підкріплення. Тим часом морська піхота США атакувала вчора місто Шатра на північ від Ен-Нассірії. Американці вважають, що там перебуває верхівка керівної партії Іраку “Баас”.

Не обійшлося без чергових втрат із технічних причин: в понеділок троє американців загинули внаслідок падіння вертольота.

Багдад

Упродовж неділі і в ніч на понеділок не припиняли обстрілювати столицю Іраку. Вранці внаслідок ударів з повітря було вражено низку цілей у центрі Багдада, зокрема міністерство інформації та палац одного з синів Саддама Хусейна – Кусая. Роботу іракського телебачення знову було призупинено. Reuters із посиланням на іракські джерела повідомляє, що це сталося внаслідок безпрецедентних за потужністю нічних бомбардування Багдада.

Минулої ночі під час бомбардувань уперше було залучено всі типи американських стратегічних бомбардувальників: B-1, B-2 і B-52.

Війська коаліції планують максимально послабити Багдад перед вступом туди наземних сил. Тим часом на захід і південь від столиці Іраку десантував загін антиіракської коаліції.

Допомога

Міжнародна спільнота вживає заходів задля запобігання гуманітарній кризі в іракських містах. Як на південь, так і на північ країни надійшла гуманітарна допомога. ООН надіслали з Кувейту конвой вантажівок із питною водою, а з Туреччини ЮНІСЕФ скерувала дві вантажівки з харчами і водоочисними приладами.

 

Читайте також

 Фильмы для взрослых 18+ официальный сайт
 • 2009 року, № 39 (531)
  20 років тому ми продемонстрували колосальну самоорганізацію
 • 2009 року, № 0 (1576)
  Як намагаються усунути неугодних
 • 2009 року, № 51 (1584)
  Банк “Надра” ліквідують
 • 2010 року, № 9 (554)
  Ідеальний фільм для початку весни
 • 2010 року, № 9 (554)
  Короткометражка про Чорнобиль – номінант на “Оскар”
 • 2010 року, № 10 (555)
  Львівські студенти бунтують проти призначення Табачника
 • 2010 року, № 10 (555)
  Львівщина погрожує повстанням
 • 2010 року, № 16 (561)
  Влада блокує виїзд депутатів Львівщини на Київ
 • 2010 року, № 17 (562)
  Хроніка важких тижнів
 • 2010 року, № 43 (588)
  Напівзаконний рекет