Новий конкурс для перевізників PDF Друк E-mail
01.04.2003 04:05

Роботу конкурсного комітету обіцяють зробити максимально прозорою

ПРО ВПОРЯДКУВАННЯ руху автотранспорту, що обслуговує населення в межах області, йшлося під час наради, яку провели перший заступник голови ЛОДА Олександр Сендега та начальник управління ДП “Львівське обласне автотранспортне управління” Ігор Дума. До обговорення проблем запросили керівників контролюючих органів і представників автоперевізників області.

Згідно з постановами Кабміну “Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту” та “Про затвердження Порядку проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”, за розпорядженням голови облдержадміністрації, створено новий обласний конкурсний комітет з підготовки та проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.

Виступаючи на нараді, Олександр Сендега запевнив усіх у прозорості роботи комітету і зазначив, що його створили з метою розвитку здорової конкуренції, обмеження монополізму на ринку перевезень. “Нині актуальним є питання розвитку пасажирських автотранспортних перевезень, розширення мережі маршрутів, покращання рівня культури обслуговування пасажирів і гарантування безпечних умов їх перевезення, – зазначив Олександр Сендега. – Облдержадміністрація розробила відповідну програму і створила конкурсний комітет. Головною метою плану розвитку є поетапне вдосконалення пасажирсько-транспортної системи в інтересах громади, пасажирів, транспортних організацій та інвесторів для забезпечення вимог, визначених Програмою”, – наголосив заступник голови ЛОДА.

Начальник обласного автотранспортного управління Ігор Дума розкритикував невпорядкованість руху маршрутів і низький технічний рівень автобусів, що працюють на міжміських маршрутах. “Непоодинокі випадки зривів рейсів, передбачених розкладами руху, рейсів виконують з порушеннями графіків руху. Постійно надходять скарги від пасажирів і місцевих органів влади на нерегулярну роботу автотранспорту на маршрутах в села області”, – повідомив Ігор Дума. “Настав час зобов’язати всіх перевізників встановити на автобусних зупинках знаки, з вказівкою розкладів руху автобусів. Ми сьогодні зобов’язуємо перевізників встановити їх перш за все на кінцевих зупинках маршрутів до 1 травня, а на проміжних – до 1 липня цього року. Після перевірки виконання цих робіт конкурсному комітету нададуть пропозиції про доцільність обслуговування маршрутів тими чи іншими перевізниками”.

На думку п. Думи, дуже часто транспортні засоби, якими обслуговують пасажирів, не відповідають жодним технічним нормам.

Підсумовуючи результати наради, Олександр Сендега повідомив, що вже наступного тижня відбудеться перше засідання нового обласного конкурсного комітету, розглядатимуть пропозиції автоперевізників щодо організації нових маршрутів.