Палац Потоцьких став приватним PDF Друк E-mail
11.01.2005 04:52

Палац Потоцьких – історичну пам’ятку кінця XVII ст., розташовану в центрі Івано-Франківська – приватизовано.

До середини минулого року тут розміщувався військовий шпиталь.

Після його розформування завирували дебати щодо майбутнього історичного комплексу. Низка громадських організацій виступили за створення на базі палацу туристично-музейного комплексу.

Про це свого часу говорив і міський голова Івано-Франківська Зіновій Шкутяк, а також голова обласної держадміністрації Михайло Вишиванюк. Останній, щоправда, за інформацією місцевої преси, і посприяв приватизації палацу.

Те, що палац Потоцьких перейшов у власність приватної структури – “Прикарпатської фінансової компанії”, – стало відомо в перші дні нового року. Підставою було рішення уряду, яке передбачає передачу військового майна в приватні руки в обмін на житло для військовослужбовців.

Обласна рада проти такого розвитку подій. Її керівництво переконане, що ця бізнесова структура не має досвіду в забезпеченні нормального функціонування об’єктів історичної спадщини. До того ж, підозрюють, що компанія може не залишити старовинних приміщень у нинішньому вигляді, а перепрофілювати їх на кафе й торгові точки.

“Ми написали запит у Генеральну прокуратуру України, надіслали подання нашим народним депутатам, підніматимемо громадськість”, – розповіла журналістам заступник голови облради Романія Постолянюк. Вона переконана, що палац Потоцьких, збудований ще 1682 року, повинен належати Івано-Франківську.