Маргінальні групи – це теж український народ PDF Друк E-mail
01.04.2003 03:59
У МІЛІЦЕЙСЬКОМУ училищі на вулиці Кривоноса у Львові відбулася зустріч з учасниками семінару-тренінгу про роботу з маргінальними групами населення. До останніх зараховують національні, сексуальні меншини, ВІЛ-інфікованих, наркотично чи алкогольно узалежнених громадян тощо. Якщо представники маргінальних груп дотримуються закону, то вони в демократичному суспільстві мають такі права, як і всі його члени загалом. Упереджене ставлення до цих груп призводить до порушення прав їхніх представників і свідчить про недемократичність, нецивілізованість суспільства.

Як повідомив начальник відділення професійно-психологічного відбору Центру практичної психології при УМВС України у Львівській області капітан міліції Сергій Подолинний, із березня 2003 року розпочато впровадження в Україні міжнародного проекту “Робота поліції з маргінальними групами”. Цей проект розробили і впроваджують Національна академія внутрішніх справ України та Центр імені Скармена Лестерського університету (Великобританія) за підтримки Посольства Великобританії та Британської ради в Україні. У роботі семінару взяли участь завідувач кафедри юридичної психології НАВС України полковник міліції Сергій Яковенко та його колега з Великобританії Роберт Коллін.

Цікаво, що в запропонованому журналістам прес-релізі серед національних маргінальних груп опинилися поляки, росіяни, євреї, білоруси, вірмени, молдавани, цигани, татари, німці й азербайджанці. Ведучий розтлумачив, куди поділи грузинів і прибалтів: оскільки представників цих національностей в області менше одного відсотка, то до прес-релізу вони не потрапили. До речі, у лавах львівських правоохоронців є аж вісім азербайджанців і один циган (він, щоправда, приховує своє походження), що свідчить про велику толерантність силовиків. Роберт Коллін зазначив, що серед британських поліцейських є і геї, і лесбіянки, і хворі на СНІД, і темношкірі, але ніхто не сміє дискримінувати їх за будь-якою з цих ознак. “Основне, щоб ти був хорошим поліцейським, а решта – твоя особиста справа”, – запевнив він журналістів. Ба більше – з наступного року на англійську поліцію пошириться і норма закону, згідно з якою не можуть відмовити в роботі навіть інваліду.

Запевнення львівських правоохоронців, що після програми тренінгу міліціонери почали набагато толерантніше ставитися до наркоманів і проституток, викликали у представників мас-медіа лише скептичні посмішки, а твердження про те, що будь-який ображений бомж може подати до суду на своїх кривдників у погонах – здоровий сміх.

Оновлено 25.12.2011 04:04