Меблі від “Діавесту” – ексклюзивні PDF Друк E-mail
26.05.2003 04:29

“ДОМАШНЯ газета” вже публікувала розповідь про “Діавест-Львів” – потужну фірму, яка починала свій шлях зі складання та продажу комп’ютерів і за сім років роботи перетворилася на багатопрофільну компанію, що успішно працює за кількома напрямками. Отже, ця наша розповідь – про меблеве виробництво “Діавесту”, яке за час діяльності фірми виросло з невеликої майстерні до потужного міні-заводу.

Розробляти та виготовляти меблі “Діавест-Львів” почала разом з виробництвом комп’ютерів. “Коли ми почали продавати комп’ютери, побачили, що у наших клієнтів, здебільшого домашніх користувачів, виникають проблеми, де їх ставити, – розповідає голова Ради засновників фірми Ярополк Саноцький.

– Ми вирішили допомогти клієнтам та одночасно заповнити цю нішу на ринку і почали розробляти оригінальні столики, що давали змогу зручно розмістити машину на малих площах”. З комп’ютерних столиків і розпочався меблевий бізнес “Діавесту”, який зараз розширився до випуску всіх видів офісних та житлових меблів – як серійних, так і за індивідуальним замовленням.

Сучасне меблеве виробництво “Діавесту” – цех площею 850 квадратних метрів, оснащений найсучаснішим обладнанням чеської компанії Rojek. Цех виробляє практично все – офісні крісла, стільці та столи, шафи, дивани та ліжка. Із серійними зразками меблів усі бажаючі можуть ознайомитися у новому меблевому салоні “Діавест-Львів”, що на вулиці Римлянина, 1. Там же можна зробити індивідуальне замовлення на ексклюзивні меблі або ж на дизайн помешкання.

Процедура замовлення меблів, якщо тільки це не серійний зразок, який можна забрати з магазину, майже така, як при підборі комп’ютера – клієнт разом з менеджером салону та дизайнером творять свій унікальний та потрібний саме йому продукт. “Дизайнер домовляється з покупцем, приїжджає до нього в офіс чи додому та розробляє дизайн-проект з урахуванням місця, де меблі стоятимуть”, – розповідає керівник дизайнерсько-конструкторського бюро фірми Григорій Калитчук. Після відвідин клієнта дизайнер розробляє проект меблів у спеціалізованій комп’ютерній програмі Woody, результат роботи якої в кольорі демонструють клієнтові. “Покупець може побачити на комп’ютері свої майбутні меблі так, як вони виглядатимуть, в усіх проекціях”, – стверджує Г.Калитчук, зауважуючи, що лише після такого перегляду та погодження всіх “нюансів” оформляють наряд-замовлення на виготовлення меблів за підписом дизайнера та клієнта. Для юридичних осіб, які оплачують безготівково, замовлення виконують на умовах повної попередньої оплати, а з індивідуальних замовників беруть завдаток у 30-50% від вартості виробу, залежно від його складності, хоча постійних клієнтів від цього авансу можуть звільнити.

Після оплати замовлення або внесення завдатку наряд та розроблений файл проекту передають начальникові цеху з виробництва, який передає проект на обробку іншою комп’ютерною програмою – SOYR, яка на його основі виготовляє покрій деталей майбутнього столу, шафи чи ліжка. Далі замовлення опрацьовують на автоматизованій покрійній дільниці. Готові компоненти виробу переходять на фрезерувальну дільницю, де роблять округлення та отвори, передбачені проектом. Готові деталі надходять на облицювальну дільницю, а згодом – на складальну, де, власне, і народжуються меблі. На кожній операції відбувається контроль якості виробу, про проходження якого свідчить особистий штамп контролера.

Готовий виріб доставляють до клієнта та встановлюють майстри “Діавесту”, і жодних додаткових оплат за це вносити не потрібно – у вартість меблів входить і доставка до будинку, і вантажні роботи, і встановлення у місці, що вкаже клієнт. Замовлення вважають завершеним тільки тоді, коли клієнт прийме роботу меблярів та посвідчить це підписом в окремій графі наряду.

Слід відзначити, що питанням якості та надійності меблів “Діавест-Львів” приділяє особливу увагу. У виробництві використовують лише якісні матеріали – дерево, деревно-волокнисті плити та MDF італійського виробництва. Із “далекого Заходу” завозять усю меблеву фурнітуру Heffel та Blum. Якість меблів “Діавесту” підтверджує створена фірмою та акредитована в Держстандарті випробувальна лабораторія. За словами керівника лабораторії Володимира Вівчара, таких лабораторій лише дві – у Києві та у Львові, а всі партії меблів проходять випробування за участю представників Держстандарту. Спеціальні випробувальні верстати імітують навантаження та практично всі дії, які людина може вчинити щодо шафи, ліжка, стільця чи столу. “Спеціальна комісія з представників виробника та Держстандарту відбирає два-три зразки з партії меблів, – зазначає Володимир Вівчар. – Відібрані меблі витримують три доби у приміщенні зі стабільною температурою та вологістю, а потім піддають навантаженням на верстатах. За підсумками випробувань складають протокол, потім на партію видають сертифікат”.

Звісно ж, надійні та сертифіковані меблі користуються великим попитом серед потужних клієнтів. Постійними покупцями партій меблів “Діавесту” є Національний університет “Львівська політехніка”, “Львівтрансгаз”, “ЛьвівавтоГАЗ”, комерційні банки – фірма обладнувала офіси львівських філій “Правекс-Банку”, Мікрофінансового банку та банку “Надра”. У надійності, красі та оригінальному дизайні меблів від “Діавесту” може переконатися кожен – для цього досить лише завітати в салон на вул. Римлянина, 1.

Львівська газета - Домашня газета, травень 2003, №23