Передислокація завершується PDF Друк E-mail
01.04.2003 03:47

До Кувейту додзвонитися непросто
УЧОРА зі Львова вилетіли ще чотири літаки з військовими спецбатальйону РХБЗ. Станом на 6 годину ранку 31 березня у Кувейті вже перебувало 272 українські вояки. Планують, що до кінця цього тижня завершиться передислокація батальйону РХБЗ. “Газета” повідомляла номери телефонів у Кувейті, за якими родичі військових могли поговорити зі своїми синами та чоловіками, але, як виявилося, за ними неможливо додзвонитися. Є багато скарг від родин, які не можуть поговорити зі своїми рідними. Щоправда, в оперативній групі з відправлення батальйону РБХЗ у Львові стверджують, що це – не провина військових. Річ у тому, що не зі всіх телефонних номерів, які мають “8”, можливо подзвонити в іншу країну.

Коли ж після декількох спроб додзвонитися за цими телефонами не вдалося, кореспондент “Газети” знову зателефонував до оперативного командування. Але черговий сказав, що він ці питання не вирішує. І взагалі, навіщо туди дзвонити, якщо цілого батальйону там немає? Як повідомили в прес-службі Західного оперативного командування, ці телефони призначені не лише для українських військовослужбовців, але й для дислокованих на цій же базі чеського та польського батальйонів.

Ми поспілкувалися з дружиною командира батальйону РХБЗ Оксаною Онищук, яка також безуспішно намагалася подзвонити за номерами, поданими Міністерством оборони України. “На жаль, жоден з номерів не діє. Я з’ясовувала в “Укртелекомі”, чому не можу додзвонитися за цими номерами, тим паче, що лінія нашого телефону є новою. Мені відповіли, що вихід на міжнародний зв’язок є”, – розповіла пані Оксана. Наразі вона розмовляла з чоловіком Юрієм Онищуком завдяки мобільному зв’язку: “Я розпитувала, як вони там, а він, звичайно, відповідає, що все нормально, все добре. Але хто знає, як є насправді”.

Не виключено, що невдовзі Верховна Рада розгляне питання про надання військовим батальйону РХБЗ статусу учасників бойових дій. Про це вчора повідомив голова ВРУ Володимир Литвин. Надання цього статусу передбачає певну низку пільг, що їх отримають члени батальйону.