Зима: про розкішні зачіски можна забути PDF Друк E-mail
21.11.2003 09:07

 

За допомогою насичених відтінків можна домогтися однорідності кольору

Бабетта, каре і сесон – не про сто назви зачісок для мільйонів блондинок, брюнеток і шатенок. Це – символ часу, поінформованості та приналежності до класу модниць. Добрий вигляд вимагає постійного догляду, зокрема за волоссям, яке найчастіше піддається різноманітним експериментам. Як і в одязі, так і в дизайні зачісок існує мода.

Якщо в минулому сезоні головний стиліст Pantene Pro-V Енді Уффелс стверджував, що кучері – майже вічна цінність, нині образ “юної дівчини з дамським начосом” упевнено канув у Лету. Стилісти вважають, що мода на довге, пряме волосся повинна викликати сплеск популярності такої процедури як нарощування волосся. Шанувальниці Версаче, Ів Сен Лорана, Анни Молінарі і Майкла Корса можуть швидко “виплекати” розкішну 60-сантиметрову гриву, витративши на неї від 3 до 6 доларів США за пасмо (зате можна заощадити на завивці та термобігуді). Такі пасма з натурального волосся припасовують до волосся за допомогою спеціального воску, на відстані 2 см від коренів. Незважаючи на трудомісткість, процедура не займає багато часу, оскільки стилісти воліють працювати “у чотири руки”. Таке волосся краще розчісувати спеціальною щіткою з щетини, а мити його можна звичайним шампунем.

Швидкоплинна любов дизайнерів до натуральних відтінків – русявого, темно-коричневого і попелястого – допоможе на півроку забути про фарбу та висвітлення. Це доречно й тому, що восени й узимку волосся стає тендітнішим, ламкішим та більш вразливим, відтак потребує засобів для зміцнення.

Довгі косі “гриви” в цьому сезоні здають свої позиції разом із короткими стрижками. Однак, ті, хто звик зачісувати волосся набік, можуть дозволити собі довгий косий проділ. Як вважає стиліст Мадонни Орландо Піта, бічний проділ робить жінку витонченою, сучасною та привабливою. Своїй клієнтці він забороняє носити прямі проділи, тому що вважає це підлітковим стилем. Щоб зачіска з косим проділом збереглася впродовж дня, майстри рекомендують укладаючи волосся, нанести на гребінець небагато фіксуючого спрею, і розчесати волосся з обох боків проділу.

По темі: Мода зимового сезону: хвилі, вузли, хвости

Оскільки в моду зненацька повернулися строгість і елегантність, то про розкішні зачіски можна наразі забути. Популярною є майже силіконова гладкість волосся.

Косий проділ і пряме волосся роблять добре помітними корені, тому потрібно подбати про те, щоб волосся не виглядало різнобарвним. За допомогою насичених відтінків можна домогтися однорідності кольору.

Альтернативою розпущеного волосся стали різні “пучки” та “бублики”. З модою на стиль “леді” (Ladylike), популярними виявилися образи гувернантки, першої вчительки та тітоньки Августини з Озоновських “8 жінок”. Варіантів і способів збирати волосся у пучок – безліч. Можна заплести кілька кісок і згорнути їх позаду в тугий бублик, як на показі Victor & Rolf, а можна нашвидкуруч зібрати волосся і вийде художній “пучок”, як на показі Ungaro. Швидко та жваво підібрати волосся можна навіть за допомогою двох довгих паличок, на зразок японських шпильок, однак непомітні шпильки та невидимки – саме те, що потрібно справжній леді.

Нині модними є різні капелюшки, тому будь-яка зачіска повинна бути простою та легкою для укладання. Розпущене волосся, низько зав’язаний хвіст чи коса – найкращий варіант для шанувальниць капелюшків. До того ж, восени, коли повітря стає більш вологим, краще не зловживати гелями, пінками й іншими засобами для волосся.

“Восени найкраще укладати волосся за допомогою фена. Він буде доречним і тоді, коли ви потрапили під дощ. Зрештою спробуйте збити волосся руками, а потім – добре розчешіть. Фен може допомогти позбутися неприємного запаху тютюну. Для цього можна нахилити голову вниз і спрямувати струмінь повітря. Але, якщо часу обмаль, рекомендують використовувати косметичну воду для волосся”, – радить топ-стиліст Марина Малишева.

Але слід пам’ятати, що найефективніший “антитютюновий” засіб – просто вимити голову. До того ж, це кращий засіб від утоми та стресу.

Що ж стосується брів і вій, більшість візажистів зупинилися на широкій виразній лінії брів і густих віях. Попри зовнішню простоту, велике значення надають акцентам. Усе це для того, щоб не сплутати витончену леді зі звичайною “синьою панчохою”.