У Львові – новий завод PDF Друк E-mail
21.01.2005 13:16

Львівські заводи не лише проходять процеси санації, банкрутства та закриття, а й постають “з нуля”.

Яскравим прикладом цього став новий бетонний завод. Керівництво стверджує, що йому немає аналогів на західних теренах України.

На території колишнього Домобудівного комбінату на Водохреща урочисто відкрили й освятили завод із виготовлення високоякісного бетону “Бетонід”. Як стверджує директор заводу Ігор Громоляк, підприємство забезпечено найновішим комп’ютерним обладнанням точного зважування інертних матеріалів, приладами відеоспостереження за всіма процесами. На ньому використовують новітні технології охорони довкілля – фільтри й очисні споруди. Продуктивність заводу – 60 кубометрів на годину. Власником “Бетоніду” є  ТзОВ “Львівський бетонний завод”, яке входить в Українську інвестиційну групу.

Інвестиційній групі запуск заводу коштував дев’ять мільйонів гривень, які окупляться за 4-5 років.

За словами пана Громоляка, завод постав у рекордні терміни. Від задуму до спорудження та відкриття минуло лише дев’ять місяців. Упродовж тестової роботи підприємства виготовлено та реалізовано 10 тисяч кубометрів бетону. Клієнтами “Бетоніду” є провідні будівельні фірми регіону, однак не бракує приватних осіб.

Нині завод виготовляє близько 100 видів бетону. Для замовників, об’єкти яких розташовані далеко від Львова, розроблено спеціальні суміші, які можна зберігати до восьми годин. Ціна бетону коливається від 200 до 400 гривень за кубічний метр, однак, як заявляють керівники підприємства, воно того вартує. “Ми підбираємо бетон, зважаючи на потреби клієнтури, – сказав Ігор Громоляк. – Нашими клієнтами переважно є фірми, адже в них є фахівці, які можуть оцінити якість нашої продукції”. За його словами, “Бетонід” використовує лише високоякісні інгредієнти для виготовлення бетону, тому не має гідних конкурентів на Західній Україні. Наразі “Бетонід” займає 15 % ринку Львівщини. За прогнозами керівництва, невдовзі частка заводу на ринку становитиме 40 %.

На “Бетоніді” працюють 40 осіб персоналу. До кінця року цю кількість мають намір подвоїти. У планах керівництва – найближчим часом звести ще один завод, а також розширити асортимент продукції завдяки виготовленню промислових підлог і монолітних конструкцій.

Продукцією заводу зацікавилося і місто, про що свідчить присутність на відкритті заступника міського голови Львова з питань містобудування та землеустрою Василя Лозинського. За його словами, “Бетонід” дасть змогу зводити у Львові висотні будинки на основі монолітно-каркасного методу будівництва. На вулиці Зубрівській уже є фундамент для 16-поверхового багатоквартирного будинку такого типу. За деякий час аналогічний “виросте” на проспекті Чорновола площею 40 тисяч квадратних метрів, а 26-поверховий – на Сихові. На Західній Україні ще немає будівель такого штибу. На думку пана Лозинського, завдяки новому заводу вдасться збільшити кількість житлової площі. “Позаторік ми побудували 55 тисяч квадратних метрів житла. 2004 року – 120 тисяч. Цьогоріч маємо намір звести близько 150 тисяч квадратних метрів житлової площі”. Як запевнив Василь Лозинський, нове житло буде дешевшим за рахунок швидкості спорудження.

Джерело: Економетрікс ньюс.