Кожному революціонерові – по медалі! PDF Друк E-mail
25.01.2005 12:07

КІЛЬКІСТЬ постреволюційних аксесуарів зростає.

Наступним кроком після значків, стрічечок, наліпок і посвідчень учасників помаранчевої революції стануть медалі.

З ініціативою такого відзначення героїв виступили колектив львівського підприємства Спеціальне конструкторське бюро “Топаз” та Українська народна партія. На підприємстві вже виготовили 1600 медалей, які отримають, за словами ініціаторів, найактивніші революціонери із Львівського регіону. “Через невелику кількість виготовлених відзнак ми не можемо зробити таку акцію загальнодержавною, але найвизначніших революціонерів, а також учасників помаранчевої революції – наших земляків, які найбільш достойні такого відзначення – не оминемо увагою”, – розповів народний депутат, голова ЛО УНП Олекса Гудима.

Медаль виготовлено зі сплаву міді з помаранчевою колодкою. На зовнішньому боці – емблема виборчої кампанії Віктора Ющенка: підкова зі знаком оклику, під якою напис “Учаснику помаранчевої революції”. На реверсі медалі – тризуб з уже народним гаслом: “Ми разом. Нас не подолати”. Як розповів керівник підприємства “Топаз” Володимир Цьвок, їхньою метою було максимально здешевити відзнаку, тому собівартість однієї нагрудної медалі становить 10 гривень.

Першим лауреатом нагороди став, як і слід було очікувати, не львів’янин Віктор Ющенко. Медаль, виготовлену зі золота, за замовленням Олекси Гудими, вручив йому народний депутат Іван Плющ. Окрім того, відзнакою “Учаснику помаранчевої революції” нагородили соратника народного Президента, теж не львів’янина Олександра Зінченка та митців, які підтримали Віктора Ющенка: Святослава Вакарчука і Руслану Лижичко. Народний депутат Іван Васюник, голова Львівського земляцтва в Києві також отримав відзнаку революціонера.

Як розповів Олекса Гудима, вже роздано близько тисячі медалей, здебільшого активним київським  львів’янам, народним депутатам, керівникам штабів, а також львівським партійцям. Незабаром вручення відзнак відбудеться у Львівській обласній раді. Чіткого критерію для отримання медалі немає, адже, на думку Олекси Гудими, неможливо встановити критерій такого типу. “Я розумію, що отримаю прочухана за те, що медалей – близько півтори тисячі, а  не, наприклад, 15 тисяч. Але якби їх було 15 тисяч, отримав би прочухана за те, що їх не півтора мільйона”.

За словами Володимира Цьвока, ймовірно, що підприємство виготовлятиме відзнаки і надалі, однак за умови, що цим зацікавляться організації та політичні сили.

У продаж медаль не поступить, – переконаний пан Цьвок, однак, зважаючи на активність наших земляків  та ймовірні великі тиражі відзнак, медаль революціонера незабаром можна буде придбати на “клумбівських” розкладках.

Попри благі наміри організаторів відзначення, схоже, що медалі отримали “свої від своїх”. На превеликий жаль, з активних протестантів, які тижнями стояли та жили на Майдані, нікого не нагородили. Також не відзначили активістів “Пори!” “Я не маю часу зі всіма зв’язатися, адже постійно перебуваю в парламенті, беру участь у формуванні уряду, – пояснив Олекса Гудима. – Тому закликаю “Львівську газету” проявити ініціативу, сконтактуватися з представниками “Пори!” та передати їм відзнаки”.

Отож, революціонери, зголошуйтеся для отримання медалі!

П'ятниця, 21 січня, 2005 року, № 10 (577)