Народний гнів у Стебнику PDF Друк E-mail
27.04.2014 19:47

Останнім часом мешканцям Дрогобича та району не дає спокою чутка, що дрогобицького міжрайонного прокурора Олега Соболя планують усунути з посади. Цю посаду начебто “сватають” заступникові прокурора Андрієві Буню.

Владні структури неодноразово пробачали О. Соболю його гріхи. Зокрема, махінацію з Дрогобицьким машинобудівним заводом, який за “дахування” прокурора просто розікрали. Йому ж “приписують” і “дахування” кримінального авторитета на прізвисько Салям. Мабуть, пана Соболя тримає на плаву лише одне: він дуже добре засвоїв принцип, як ділитися з тими, хто “на горі”.

Приватизація за сприяння влади

Остаточну крапку на кар’єрі Олега Соболя поставила афера з ОП “Все для дому” та ТзОВ “T.F.C. Лтд”. А відчутно підлило олії у вогонь народне віче “Стоп дерибану!”, яке нещодавно проходило в місті калійників Стебнику. Ініціаторами та співорганізаторами зібрання були депутат Стебницької міської ради Марія Губицька та Дрогобицька організація Партії захисників Вітчизни за підтримки Стебницького громадського руху. Було запрошено й помічника народного депутата Юрія Кармазіна Павла Барнацького.

Найболючішою проблемою, яку громада порушувала на віче, було розкрадання комунального майна та незаконна його “прихватизація”. Йдеться про рейдерське захоплення ОП “Все для дому” та ТзОВ “T.F.C. Лтд” (за яким безпосередньо “стоїть” стебницький міський голова Роман Калапач і його “привілейовані особи”), магазину у Стебнику на вул. Володимира Великого, 12-а та склад­ських приміщень на вул. Шептицького, 5. Усе – в обхід закону.

Згадана крамниця, яка з 15 лю­того 2004 року перебуває на балансі комунальної власності, обидва підприємства спершу взяли в оренду. За приміщення загальною площею 2118 кв. м бю­джет Стебника отримав “великий зиск” – аж 4 копійки за метр квадратний.

Доки договір був чинним, орендарі хутко підробили документи, на підставі яких “прихватизували” приміщення на фірму “T.F.C. Лтд”.

Депутатське і народне обурення

Дізнавшись про це, у справу втрутилися ЗМІ та депутати Стебницької міської ради. Спершу вони звернулися по допомогу до Дрогобицької міськрайонної прокуратури, але це не дало жодного результату. Що більше, поки прокуратура вивчала справу, шахраям удалося отримати позитивне рішення господарських судів, а потім і свідоцтво на право власності.

Доведені до відчаю депутати Стебницької міської ради звернулися по допомогу до Юрія Карамазіна, який на підставі документів скерував депутатський запит на ім’я прокурора Львівської області Олексія Баганця. Провівши за цим фактом розслідування, Ю. Кармазін зумів довести факт рейдерського захоплення магазину посадовими особами ОП “Все для дому” та ТзОВ “T.F.C. Лтд” шляхом підробки свідоцтва на право власності та договору купівлі-продажу.

“Дерибанщиків”, як виявилося згодом, “прикривала “ прокуратура на місцевому й обласному рівнях. Прокурора Львівської області О. Баганця з посади вже звільнено. Не виключено, що така сама доля спіткає дрогобицького міжрайонного прокурора
О. Соболя. Адже Дрогобицький між­районний прокурор чхати хотів на перевірку фактів, до яких його зобов’язав обласний прокурор – саме до нього адресував свій депутатський запит Юрій Кармазін. Ба більше, Олег Соболь надав Олексієві Баганцю недостовірні дані.

У своїй відповіді він переконував місцевих депутатів і Юрія Кармазіна в тому, що внаслідок низки судових процесів право власності на приміщення магазину закріплено за ОП “Все для дому”. Однак про які суди може йтися, коли власником є громада міста?

Тому панові Баганцю слід було докладніше вникнути в суть справи, а не відписувати народному депутатові Юрію Кармазіну настільки незграбну відповідь, що навіть юрист-новачок із поставленим завданням упорався б краще. За що ж тоді прокурори отримують доволі-таки високу зарплату?

Також громада Стебника подала відповідні документи на ім’я генпрокурора України Олександра Медведька щодо нецільового використання посадовими особами коштів з місцевого бюджету ТзОВ “Стебникводоканал”, за якими, як виявилося згодом, стоять аферисти фірми “одеського розливу” “Альфа плюс”. Доведено, що підприємство, 51% якого належить міській раді, а 49% – окремим особам, які завідомо передаючи майно у спільну власність, не проводячи експертної оцінки, створено фіктивно. І за це також треба притягувати до відповідальності.

Недовіра міському голові Стебника

Після оприлюднення цих фактів до слова на народному віче було запрошено представника Асоціації підприємств Павла Побережного, який акцентував увагу на тому, що в місті громада має діяти згуртовано. Тоді легше буде відстоювати свої права. А коли вона ще й буде “підкована” юридично, то не боятиметься ніякої влади.

Тоді в громади міста запитуватимуть дозволу щодо приватизації того чи іншого об’єкта, що перебуває на балансі державних відомств. І тільки коли місто матиме від цієї приватизації якусь користь (суттєво поповниться міський бюджет), можна дозволити приватним особам розвивати в будівлях, що є комунальною власністю, власний бізнес.

Аби довести “владі “ свою правоту, найактивніші стебничани висловили недовіру міському голові Стебника Романові Калапачу й усьому депутатському корпусу. Вони також поставили вимогу повернути у власність громади майно цілісного майнового комплексу меблевого магазину, а винуватих у розкраданні громадського майна та їхніх спіль­ників притягнути до відповідальності. Також громада вимагає на найближчій сесії міської ради скасувати всі рішення, спрямовані на передачу, чи це оренда, чи продаж, дарування тощо міських гуртожитків (окрім їх приватизації мешканцями), пра­льні, овочевого складу та будь-якого іншого комунального майна, негайно розпочати ремонти всіх міських доріг, щоби передати їх новій владі у стані не гіршому, ніж теперішня отримала їх 2006-го.

“Якщо ці вимоги не буде виконано, ми докладемо всіх зусиль для компенсації завданих нашому місту мільйонних збитків із ваших особистих кишень і притягнення кожного з вас до відповідальності. Або ви виконаєте волю громади, або наш гнів і ганьба супроводжуватимуть вас до кінця ваших днів. Прийнято громадою міста Стебник на народному віче 15.08.2010 р. о 15-й годині дня”.

Можливо, після таких рішучих дій влада на всіх місцевих рівнях замислиться – народні обранці є слугами народу чи навпаки.

Опубліковано: Четвер, 09 , 2010 року, № 36 (581)


Коментарі (2)

Вованич, 10:30 24.10.2010
Згідний Андрюха. Соболя пустити на шубу!

Андрій, 10:24 24.10.2010
Вішати їх треба па площі привселюдно.