Василь Базів у цитатах PDF Друк E-mail
31.01.2003 16:00

ОДІОЗНІСТЬ фігури Василя Базіва для Львова переоцінити важко. Щоб дати повнішу картину розуміння того, чому більшість оглядачів так упевнено пов’язує його із “аналітичним скандалом”, пропонуємо увазі читачів кілька цитат із його інтерв’ю після закінчення роботи в ЛОДА і напередодні відбуття на дипломатичну роботу в Канаду, а також уривки коментарів.

“Тоді в обласній адміністрації був єдиний чоловік, з яким можна було говорити. Михайло Гладій, тодішній заступник голови, був не тільки мій земляк, а й давній приятель. У політику я пішов швидше, а потім і його потягнув у цей вир. Гладій познайомив мене зі Степаном Сенчуком – керівником аграрної фракції в обласній раді... Досвіду політичної боротьби він не мав, але мав очевидні бійцівські якості... Я розумів, що з цими людьми можна мати справу і ставити перед собою поважні цілі”.

“З тактичних міркувань Гладій перейшов на роботу в Кабмін, Сенчук цілеспрямовано працював з депутатами, мені довелося взяти функцію формування громадської думки через радикальну позицію газети

Газета “Український шлях”

“У 1997 році в області взяли владу троє чоловік. Іншим – ми владу дали”.

“В області на впливових позиціях залишаються люди, які прислухаються до моїх рекомендацій не в залежності від посадового становища... Атлантика абсолютно не є перепоною для застосування важелів впливу на політичний процес на Львівщині”.

“Оглядаючи десятирічну панораму, мені приємно усвідомлювати, а в цьому, очевидно, й полягає вищий смисл політики, що багато процесів без моєї участі протікали б інакше. Може, у цьому й полягає смисл політичного ремесла – у нагоді моделювати політичні процеси. Часом тільки ти один знаєш, що вони виглядають саме так тому, що саме так вони спроектовані саме тобою”.

В.Базів, інтерв’ю газеті “Український шлях”

“Саме В.Базіву належить ідея “розкрутки” т. зв. “справи дітей”, яка ставила за мету усунення із владних коридорів суперника В.Базіва, Юрія Зими, що призвело б до усунення і М.Гориня. Окрім того, газета “Український шлях” зайняла різко негативну позицію щодо ОДА. Як результат – у березні 1997 року М.Горинь написав заяву про відставку. Новим головою ОДА став М.Гладій, який призначив В.Базіва заступником голови ОДА з політико-правових питань”.

К.Бондаренко, “Форум”

“Василь Базів практично ні на мить не сходив з дистанції і постійно перебував в епіцентрі трансформаційних потрясінь, у стані яких судилося перебувати Львову. Його особистий вплив на розвиток політичних процесів постійно був одним з найсерйозніших у регіоні, не в залежності від посадового становища”.

Газета “Український шлях”