Усі пісні про любов PDF Друк E-mail
12.06.2008 09:15

У Львові на площі Ринок триває перший християнський фестиваль

Вісім велетнів біля львівської ратуші під гуцульську музику чаклували з вогнем, тонули в ньому та переборювали його, повертаючи людям світло й радість. Велетні (насправді актори театру «Воскресіння») феєричним спектаклем «Глорія» розпочали фестиваль, який став частиною Екуменічного соціального тижня, що вперше проходить у Львові під гаслом «Подбай про ближнього».

 

Починаючи з понеділка, заходи Екуменічного фестивалю збирають на площі Ринок чисельну аудиторію. У вівторок театр «Воскресіння» представив глядачам ще одну свою роботу – «Світ прекрасний». Її музичним тлом знову був український фольк, який заохочував публіку до танцю, а тим часом актори грали комедію про сьогодення, про наш не такий уже й прекрасний світ. Того ж дня в рамках фестивалю у Музеї ідей запрацювала фотовиставка львівських художників. Музей на Валовій також запросив охочих до документальних фільмів – звичайно, соціального спрямування. Одну з картин –  «Незручну правду» про глобальне потепління – за книгою екс-віце-президента США Ела Ґора покажуть вперше у Львові нині, в четвер, увечері.

А в суботу, 14 червня, організатори запрошують молодь на концерт християнської музики. Гурти і виконавці, які братимуть у ньому участь, співатимуть не обов’язково релігійні пісні, але й інші, що возвеличують любов і прославляють християнські цінності. До участі запрошено гурти «Кана», «Ковчег Ноя», «С.К.А.Й.», Лесю Горову, Ірину Федишин і французьку співачку Лауру, а також студентів УКУ.

А поки молодь усотуватиме християнські цінності під час культурних заходів, у Львівському національному університеті ім. І. Франка та в Українському католицькому університеті поважні науковці, духовенство та громадські діячі говоритимуть про вітчизняний кооперативний рух, який у міжвоєнний період був прикладом об’єднання українців різних конфесій навколо спільних ідей.

– Головна ідея Екуменічного соціального тижня – згрупувати всі українські конфесії довкола соціальних питань. І варто зазначити, що їхні соціальні доктрини майже повністю збігаються, адже всі поділяють загальнолюдські цінності, – каже один із організаторів заходу директор Інституту екуменічних студій доктор Антуан Аржаковський. – Ми хочемо скористатися досвідом західноєвропейських держав, вони проводять соціальні тижні від початку минулого століття, а ті мають величезний вплив на соціальну політику держав та українську традицію.

Цими днями до Львова завітає перша леді України Катерина Ющенко, яка очолює Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000». Очікують також Мішеля Камдесю – екс-директора Міжнародного валютного фонду, який є почесним головою Соціальних тижнів у Франції, а також посла Франції в Україні Жана Поля Везіана й Апостольського нунція в Україні Івана Юркевича.

Довідка «ГАЗЕТИ...»:

Ініціативу соціальних тижнів запровадили католики Франції 1904 року. Цю традицію поширили іншими європейськими країнами, і поступово вона стала екуменічною та міжрелігійною. Уперше у Львові соціальний тиждень на тему патріотизму провів митрополит Андрей Шептицький 1939-го. Цього ж року він створив інститут возз’єднання церков імені митрополита Рутського. У листопаді Екуменічний соціальний тиждень відбудеться в Києві.

Автор: Леся Федів 12:32 12.06.2008

Оновлено 29.12.2013 09:21